10 Jubileuszowy Piknik Rodzinny pod hasłem “Rodzina największą wartością”

18 maja na terenie zakładu salezjańskiego odbył się 10 jubileuszowy piknik rodzinny pod hasłem „Rodzina największa wartością”.  Mogliśmy na nim spróbować pysznych salezjańskich prażonych, skosztować ciasta upieczonego przez rodziców i uczniów naszej szkoły, oraz oglądać wspaniałe występy. Jubileuszowy piknik ubogaciły: Zespół pieśni i tańca „Małe Hajduki”; Szkoła tańca „Astra”; Stowarzyszenie Japońskich Sztuk Walki; Mażoretki z Polanki wielkiej, Cheerleaderki z Polanki Wielkiej; Zespoły: „Pochwalony” i „DeKamel”. Mogliśmy podziwiać występy uczniów: Karoliny Jonkisz, Patrycji Majkut, Aleksandry Czebotar i Emilii Warzecy, Alicji Duczmal, kl. Dominika Nowaka, młodzieży rozwijającej swoje talenty w grupie wokalnej “Voicesing i oczywiście Młodzieżowej Orkiestry Salezjańskiej.

W tym roku gościliśmy u siebie także zespół taneczny z Iwano-Frankowska, miasta leżącego na Ukrainie. Pełen profesjonalizm oraz piękne układy i stroje sprawiły, że nasi goście podbili wiele serc widzów. Zgodnie też z piknikową tradycją pan Prezydent wraz ze swoją małżonką nie opuścili tańców integracyjnych. Gośćmi pikniku byli także motocykliści w licznie 153, którzy wykorzystali to świąteczne spotkanie do dopięcia organizacji kolejnej „Iskry miłosierdzia”.

Gorącej atmosfery pikniku nie ostudził nawet deszcz i burza, a samorząd szkolny rozruszał publiczność tańcząc w piżamach z bajkowymi postaciami. Punktualnie o godzinie 21 rozpoczęło się losowanie nagród, a później zakończyliśmy piknik w strugach deszczu, co nie przeszkodziło mu wpisać się w poczet tych bardziej udanych.

Jak co roku w organizacje pikniku zaangażowała się duża grupa rodziców naszej młodzieży oraz spora gromada uczniów i wychowanków. Podobnie jak co roku finansowanie pikniku wsparł pan Janusz Chwierut Prezydent Miasta Oświęcim oraz Wójt Gminy Oświęcim pan Mirosław Smolarek.

Tekst: Kacper Kulikowski
Foto: ks. Paweł Gacek

Więcej w tej kategorii: