Boskie Granie – Łaska

5 lipca 2024 rozpoczęliśmy 6 edycję Boskiego Granie. Już po raz 3 letnie koncerty otworzył oratoryjny zespół Łaska. Mimo skromniejszego składu młodzież nie zawiodła, a wręcz przeciwnie – porwała publiczność i wysoko zawiesiła poprzeczkę dla kolejnych wykonawców.

W skład zespołu wchodzą uczniowie oraz studenci – byli wychowankowie szkoły salezjańskiej w Oświęcimiu. W zeszłym roku, wspominaliśmy, że zespół powstał na potrzebę wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży i dziś śmiało możemy powiedzieć, że ta „potrzeba” została zrealizowana, a młodzież koncertowała w wielu pięknych miejscach w Europie, w wielu kościołach i sanktuariach m.in. w Turynie, w Saragossie, w Lizbonie czy w Lionie. Było to dla nich niezwykłe doświadczenie.

Dziś usłyszeliśmy ich klasyki, takie jak Dom, dom, dom czy Dawid, wiele coverów zespołu NiemaGotu, czyli np. Biada, Psalm 126, Jezu cichy, a także nowe utwory – Czcijmy Jezusa, Prawdziwie nie ma Go tu i Oceny. Nie mogło zabraknąć także salezjańskich hitów takich jak: Mówiłeś tak Księże, Religia, miłość, rozum oraz Don Bosco.

W czasie gdy Łaska bawiła się na scenie tuż pod nią tańczyli i wspólnie śpiewali uczestnicy koncertu. Ten wspaniały wieczór zapamięta każdy, kto odwiedził Plac Jacka. Na zakończenie, po gromkich brawa i bisie, ks. Łukasz Wójcik poprowadził modlitwę i powiedział tradycyjne słówko na dobranoc, w którym wspomniał czas Światowych Dni Młodzieży i życzył wszystkim wiele radości i łaski 🙂

Do zobaczenia za tydzień!

Zuzia Bratek SSW
Fot.: Łukasz Wójcik SDB

Skład zespołu: gitara – ks. Paweł Bróż, perkusja – Sebastian Sidorek, pianino – Agnieszka Niezręcka, skrzypce – Marta Pająk, Maria Pyrdoł, wokale – Zuzanna Bratek, Antoni Cichy, Izabela Kołodziej, Martyna Szbla, Oliwia Świgoń.

Utwory:
Biada
Boski mix
Chcę wywyższać
Credo
Czcijmy Jezusa
Dawid
Dom dom dom
Jezu Cichy
Nie ma go tu wstał
Oceany
Psalm 126
Ty obecny wśród nas
Zaufaj Panu

 

Czytaj więcej na: salezjanieoswiecim.pl

Więcej w tej kategorii: