Chodźcie nogami po ziemi, a sercem mieszkajcie w niebie

Wakacje z pewnością dla każdego były czasem odpoczynku oraz niezapomnianych przygód  lecz niestety wszystko co dobre szybko się kończy i teraz przyszedł czas, by po 72 wakacyjnych dniach powitać nowy rok szkolny.

Rozpoczęliśmy go Mszą Świętą, która ze względu na dużą liczbę uczniów została podzielona na dwie tury. Na początku liturgii powitaliśmy nowych księży oraz nauczycieli, którzy rozpoczęli pracę w naszej szkole, ale także i z radością przywitaliśmy bardzo liczną grupę uczniów klas pierwszych. 

Słowo Boże wspólnie z ks. Łukaszem Wójcikem wygłosił do nas Wikariusz Inspektorialny ks. Zygmunt Kostka. Forma głoszenia homilii przez dwóch księży była zaskoczeniem dla młodzieży, przez co z zaciekawieniem słuchali ich słów. W nawiązaniu do Ewangelii o synu marnotrawnym przypomnieli nam, że Bóg jest jak ojciec z przypowieści, który zawsze ma dla nas otwarte ręce i czeka byśmy na nowo przyszli do Niego. Kapłani słowami św. Jana Bosko „Chodźcie nogami po ziemi, a sercem mieszkajcie w niebie.” zachęcili nas byśmy w tym roku szkolnym angażowali się w różne aktywności jakie będą dla nas przygotowane, by pokazać nam, że bycie chrześcijaninem wcale nie wyklucza bycia normalną osobą.

Do pięknego przeżycia Mszy przyczyniła się liturgiczna służba ołtarza stworzona z uczniów naszej szkoły oraz zespół szkolny, prowadzony przez p. Małgorzatę i Piotra Mireckich, który zapewnił wspaniałą oprawę muzyczną. Po zakończonej liturgii udaliśmy się z wychowawcami do klas, aby poznać plan pracy na ten rok szkolny oraz by wspólnie z radością porozmawiać o minionych wakacjach.

Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy wielu sił na nadchodzący rok, które będą owocowały w dobre oceny i wspaniałe osiągnięcia, a zdobyta wiedza niech przynosi Wam radość i satysfakcję. Powodzenia!  

Martyna Szabla
Fot.: Emilia Kukla

 

Czytaj więcej na: salezjanieoswiecim.pl

Więcej w tej kategorii: