Imieniny w parafii

Imię Krzysztof wywodzi się z języka greckiego i oznacza tyle, co „niosący Chrystusa”. „Dźwigając Mnie, dźwigasz cały świat”
Św. Krzysztof jest jednym z najbardziej popularnych świętych Wschodu i Zachodu.

Pomimo że to wspomnienie jest 25 lipca, w naszej parafii w  sobotę 22 lipca obchodziliśmy imieniny ks. Krzysztofa Papierza, który pracuje w naszej wspólnocie parafialnej żywo i wielkim oddaniem.  O godz. 08:00 uczestniczyliśmy we mszy świętej sprawowanej w intencji ks. Krzysztofa, przy udziale przedstawicieli wielu grup parafialnych w których posługuje solenizant.

Po mszy świętej spotkaliśmy się w kawiarence parafialnej by złożyć Solenizantowi, najserdeczniejsze życzenia. Wśród licznie zgromadzonych gości pośród których były osoby z naszych wspólnot parafialnych. Nie zabrakło wspólnych rozmów, uśmiechu i dużo radości. Był pyszny tort, kawa i jak to zawsze przy ks. Krzysztofie, pełno radości, żartu i humoru.

Drogi Ks. Krzysztofie, dziękujemy za Twoją obecność w naszej Salezjańskiej Wspólnocie i życzymy wielu łask Bożych niech Maryja, nasza Wspomożycielka Wiernych otacza Cię opieką i wyprasza wszelkie potrzebnych Ci darów.

Tekst: Teresa Przybyło

Foto: Ks. Łukasz Krysmalski sdb

Czytaj więcej na: salezjanieoswiecim.pl

Więcej w tej kategorii: