Jesteśmy ks. Bosko!

Wszyscy kochamy ks. Bosko! Ten turyński kapłan jakimś cudownym – to chyba dobre słowo, bo Pan Bóg na pewno maczał w tym palce – sposobem rozkochał w sobie serca młodych ludzi na całym świecie. W ostatnich dniach to on był na ustach i w sercach wszystkich w Oświęcimiu!

W naszym Dziele salezjańskim w Oświęcimiu, 31.01.2024 r. świętowaliśmy uroczystość św. Jana Bosko. Całość rozpoczęła się o godzinie 17:00 koncertem zespołu PATHLIFE, podczas którego mogliśmy wysłuchać wiele utworów uwielbienia oraz świadectwo wiary głównego wokalisty.

Następnie przeszliśmy do Sanktuarium na Eucharystię gdzie mieliśmy przyjemność wysłuchać słowa Bożego z ust ks. Wojciecha Kułaka SDB i modlić się przez wstawiennictwo św. Jana Bosko za całe nasze Dzieło i za miasto Oświęcim, któremu patronuje ks. Bosko. Podczas Eucharystii towarzyszył nam śpiew oratoryjnego zespołu „Łaska”

Kolejnym i już ostatnim  punktem programu była niespodzianka dla młodzieży z całego dzieła. Młodzież z Internatu, Oratorium i służby liturgicznej spotkała się wspólnie z salezjanami, żeby zagrać w tradycyjna, salezjańską Tombolę. Jest to odmiana popularnej gry „bingo”, w której analogicznie do loterii można wygrać różne nagrody. Tombola wywołała ona dużo emocji i radości ze wspólnie spędzonego czasu w duchu księdza Bosko.

Obchody uroczystości św. Jana Bosko finansowane były przy pomocy Miasta Oświęcim i Prezydenta Miasta Oświęcim, pana Janusza Chwieruta, który objął nasze obchody swoim patronatem.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność! Życzymy opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych oraz wstawiennictwa św. Jana Bosko.

Kornelia Zając
Fot.: Małgorzata Latawiec

 

Czytaj więcej na: salezjanieoswiecim.pl

Więcej w tej kategorii: