Kurs Alpha

Kurs Alpha organizowany przez oratorium i parafię, zawarty w 10 spotkaniach i jednym weekendzie był niesamowitym przeżyciem.

Co to Alpha?

Alpha to organizacja działająca na całym świecie, działająca by zarówno wspierać wiernych kościoła katolickiego jak i zapraszać do wiary w Jezusa również osoby, które nie są związane z Chrześcijańską wiarą.

Czym Kurs się wyróżnia?

Kurs Alpha pokazuje jak niesamowita może być wiara i jak dużo wiara wnosi do naszego życia. Ponadto jest ona prowadzona oryginalnie poprzez rozmowę, interakcję z uczestnikami i ukazywanie rzeczywistości z perspektywy wiary.

Czy Alpha działa?

Jako jeden z uczestników kursu mogę się podzielić niezwykłą satysfakcją z ukończonego kursu, były to jedyne w swoim rodzaju zajęcia, na których mogłem poruszyć kwestię nie zawsze religii czy wiary ale też filozofii życia i rozważać niecodzienne pytania takie na przykład jak „na jaki wynalazek czekasz” lub ” jaką supermoc chciałbyś posiadać”. Osobiście wyrażam chęć uczestnictwa w kolejnym kursie. Moją Opinię popiera również inny uczestnik tego kursu i dodaje, że najbardziej podobały mu się jakość filmów i otwarte rozmowy z innymi kursantami.

Tekst: Kl. Szymon Ogórek sdb

Foto: Salezjanie

Czytaj więcej na: salezjanieoswiecim.pl

Więcej w tej kategorii: