TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

W środowe popołudnie w szkolnej świetlicy odbył się już kolejny turniej tenisa stołowego. Ta dyscyplina sportowa jest bardzo szybką grą wymagającą od zawodników niezwykle precyzyjnych ruchów i energicznych reakcji. Rozgrywka polega przede wszystkim na szybkości i rotacji nadawanej piłce, która ma sprawić przeciwnikowi jak najwięcej trudności przy jej odbiorze.

Uczniowie w składzie: Kupiszewski Mateusz, Blarowski Wiktor, Kozłowski Klaudiusz, Mozgała Kacper, Pawlus Michał, Roman Axenti, Bartoń Mikołaj, Mrowiec Błażej, Szkolny Dawid, Kozieł Szymon, Jachnik Krystian, Ptaszek Grzegorz, Masłowski Rafał, Kraśniewski Jarek i jedyna reprezentantka dziewcząt – Weronika Morawska zebrali się punktualnie o godzinie 15.00. Po wstępnym losowaniu zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy. Każdy z uczestników rozegrał co najmniej 2 mecze. W pierwszej fazie – grupowej wszystkie mecze rozgrywano do 3 setów. Tym samym odbyło się łącznie w tej fazie gry aż 21  meczy, dzięki którym wyłoniło się 4 zawodników, którzy weszli do fazy finałowej. Na tym etapie zwiększono ilość setów w grze – do 3 wygranych. Po zaciętej rywalizacji wyłoniliśmy zwycięzców:

I miejsce             Grzegorz Ptaszek

II miejsce            Mateusz Kupiszewski

III miejsce           Krystian Jachnik

Wszystkim dziękujemy za udział w turnieju, zwycięzcom serdecznie gratulujemy W drugim semestrze nauki zapraszamy na kolejną edycję turnieju.

Podczas dzisiejszych rozgrywek udało się wyłonić zawodników, którzy już w najbliższą środę tj. 18 października będą reprezentować naszą szkołę w zawodach międzyszkolnych. Trzymamy za Was kciuki!

Joanna Fijał

Więcej w tej kategorii: