Jazzowe granie na Boskim

Wieczory pod koniec sierpnia stają się nieco chłodniejsze i szybciej zapada zmrok. Każdego roku jazz pojawia się na scenie Boskiego Grania, gównie dzięki inspiracji Aleksandry Fleszar. Tym razem – 13 sierpnia 2021 roku artystka zaprosiła muzyków jazzowych na kolejny koncert. Muzycy zagrali w składzie: Aleksandra Fleszar (sax alt), Dominika Englert (piano), Filip Hornik (kontrabas), oraz Tymoteusz Huget (perkusja). Aleksandra wraz z Dominiką Englert wystąpiła, podczas pierwszej edycji Boskiego Grania w 2019 roku, na koncercie jako Wild flowers, który pomimo fatalnych warunków pogodowych, dzięki staraniom organizatorów i wspaniałej publiczności, okazał się interesującym wydarzeniem muzycznym. Niestety druga edycja koncertu organizowanego przez Aleksandrę nie doszła do skutku ze względów osobistych. Wtedy w jej zastępstwie wystąpił zespół wykładowców z Akademii Muzycznej z Katowic, którzy zagrali równie cudowny koncert.

Tym razem nie wydarzyło się nic osobistego, a sceniczny dach i duży namiot ustawiony na widowni, dał dodatkową pewność dla Aleksandry, która wcieliła się nie tylko w rolę lidera, ale także konferansjera wprowadzającego widownię w rytm standardów bluesowych, swingowych, czy tych inspirowanych rytmami latynoskimi.

Podczas tegorocznej edycji Boskiego Grania widzowie odkryli różnorodne gatunki muzyki począwszy od jazzowych standardów po latynoskie klimaty. Licznie zebrana publiczność potwierdza duże zainteresowanie zaprezentowanymi klimatami muzycznymi.

 

Dziękujemy Oli za jej fascynację i niespożytą energię w propagowaniu dobrej muzyki.

Zapraszamy ponownie artystów i widzów.

Dariusz Bartocha sdb, Małgorzata Płaczek
Foto: Magdalena Illich, Małgorzata Płaczek

Więcej w tej kategorii: