Zakończenie roku szkolnego

25 czerwca 2021 r. w naszej szkole odbyły się uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego. Każdy z nas niecierpliwie oczekiwał na ten dzień z powodu zbliżających się upragnionych wakacji. Możemy się wspólnie zgodzić, że ten rok był zdecydowanie jednym z dziwniejszych w historii szkoły. Pandemia i związany z nią lockdown udowodniły, że nic nie może nam zastąpić spotkania z przyjaciółmi i bliskimi. Dlatego wizja wakacji i spokojnego spędzania z nimi czasu była dla wszystkich czymś wspaniałym.

Podczas zakończenia uczestniczyliśmy w uroczystej mszy świętej, podczas której podziękowaliśmy Bogu za minione miesiące. Żegnaliśmy także księży oraz kleryków, którzy rozstają się z naszą szkołą. Wielu uczniów na pewno będzie za nimi tęsknić, jednak nie ma czemu się dziwić. Zawsze służyli oni uśmiechem, dobrym słowem i radą. Tak będziemy ich wspominać.

Msza Święta była okazją do wspólnego zjednoczenia się. Dzięki pięknemu śpiewowi i oprawie muzycznej, za którą odpowiedzialny był zespół „Fausystem” mogliśmy jeszcze lepiej przeżyć to wydarzenie. Jednocześnie na każdej z dwóch mszy świętych żegnano salezjanów, którzy po wakacjach rozpoczną racę w innych miejscowościach: ks. Ireneusza Piekorza kierownika internatu i ks. Andrzej Polichta kierownika Oratorium.

Na krótkiej akademii zostali także wyróżnieni uczniowie, którzy w ubiegłym roku szkolnym wykazali się dużą wiedzą i bardzo dobrymi osiągnięciami w nauce. Udowodnili, że mimo ciężkiej sytuacji nadal mogą osiągnąć wiele. Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym!
Po akademii rozeszliśmy się do klas, gdzie nastał czas pożegnania z nauczycielami i wychowawcami. Na pewno będziemy za nimi tęsknić w niektórych momentach wakacji. Jednocześnie pamiętajmy, aby ten czas spędzić bezpiecznie i radośnie, tak abyśmy już we wrześniu wszyscy spotkali się ponownie. Do zobaczenia!

Oliwia Noras
Foto: Małgorzata Płaczek, Wojciech Zięcina sdb

Więcej w tej kategorii: