Ewangelizacja z różańcem

Modlitwa Różańcowa stanowi swego rodzaju strzeszczenie Ewangelii i składa się z czterech części opisujących wydarzenia z życia Jezusa i Maryi.

W sobotę 1 czerwca panie z Róż Żywego Różańca z naszej Parafii wraz z księdzem proboszczem Łukaszem udały się na Jasną Górę w ramach XII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Żywego Różańca, pod hasłem „Ewangelizacja z różańcem”. Hasło tegorocznej pielgrzymki było jednocześnie hasłem inauguracji siódmego roku Wielkiej Nowenny Różańcowej, która jest duchowym przygotowaniem do 200-lecia powstania Żywego Różańca. Jubileusz obchodzony będzie w 2026 r. Pielgrzymka była okazją doświadczenia wspólnoty rzeszy osób, które codzienną modlitwą różańcową, ale i ofiarą finansową, wspierają potrzebujących i omadlają intencje wyznaczane przez Ojca Świętego. W Polsce do wspólnoty należy ponad 2 mln wiernych.

Pielgrzymka rozpoczęła się o godz. 9:30 na Błoniach Jasnogórskich Godzinkami o Niepokalanym Poczęciu NMP, następnie konferencję „Ewangelizacja z różańcem” wygłosił ks. dr hab. Krzysztof Bielawny, później wysłuchaliśmy pierwszosobotniej medytacji i odmówiliśmy tajemnice radosne różańca. Głównym punktem spotkania była Eucharystia sprawowana o godz. 12.00 pod przewodnictwem bp. Szymona Sułkowskiego z diecezji płockiej. Bezpośrednio po Eucharystii wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.

Tekst: Małgorzata Potaczek

Foto: Ks. Łukasz Krysmalski sdb

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby i tłumMoże być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby, tłum i tekstMoże być zdjęciem przedstawiającym 8 osób, tłum i tekst „MLf.İAMA. OgoinopolskaPlelgrzynka Ogolmopolska Pielgrzymka Żywego Różańca ŻywegoRóżańca *ሞ LonIe മാ්ൻ o6aecm AUXILIUN SHOT ON ONREDP SHOTONREDM-7 REDEI R ALDUALEAMERA AI DUAL CAMERA”

Czytaj więcej na: salezjanieoswiecim.pl

Więcej w tej kategorii: